EDİTÖRDEN

Turk J Dermatol 2016; 10: -
Makale Geliş Tarihi:
Makale Kabul Tarihi:
*

Editörden

Sayın Okurlarımız, Değerli Meslektaşlarımız,

2016 yılının son sayısı ile karşınızdayız.

Dergimizin bu sayısındaki Sürekli Eğitim bölümümüz son yıllarda önemli gelişmelerin olduğu ileri evre melanom tedavisini konu almıştır. Melanositik lezyonların tanı ve tedavisinde deneyimli bir kliniğimiz olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı’ndan Bengü Nisa Akay ve Hilayda Karakök Güngör tarafından hazırlanan ve ilerlemiş melanom olgularında güncel yaklaşımları irdeleyen bu derlemenin siz okurlarımızın ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Ayrıca makalenin sonundaki sorularla konuya ilişkin bilgilerinizi sınama olanağı da bulabilirsiniz.

Bu sayıda iki değerli araştırma makalesine yer veriyoruz. Birisi eozinofilik dermatozlarda sitolojik bulguların değerlendirildiği retrospektif bir analizi diğeri ise oral liken planus olgularında topikal pimekrolimusun etkinliğinin ortaya konduğu bir araştırmayı içermektedir.

Bu sayımızın Tanı ve Tedavi Rehberi eki “Akne tedavisi için uzlaşmaya dayalı günlük ve pratik rehber” başlığı ile Nilsel İlter tarafından, yazarları arasında kendisinin de bulunduğu, güncel bir makaleden çevrilmiştir. Klinik pratiğimizin en sık hastalıklarından birisi olan aknenin güncel ve pratik tedavi yaklaşımlarını içeren bu rehberin de başucu kaynaklarınızdan birisi olacağını düşünüyoruz.

Olgu sunumu ve Dermatolojik İnciler makaleleri, Dermatoloji Tarihi bölümü ve yeni yayınların tanıtıldığı bölümleriyle dergimizin bu sayısının da siz okurlarımızın beğenisini kazanacağı umuduyla 2017’nin ilk sayısında görüşmek üzere sağlık ve esenlikler dileriz.

Editör
Soner Uzun

Anasayfa Arşiv Arama Menü